Oprocentowanie lokat i kredytów

Lokaty i kredyty - oprocentowanie

Rok 2016 upłynął przy niskich stopach procentowych i nie zanosi się na to, tak aby w tym roku stan ten uległ wyraźnej zmianie. Zmiany najprawdopodobniej będą, ale nie duże. Co istotne, mogą ominąć osoby które czekają na podniesienie przychodów z odsetek od depozytów.

Nowe prognozy świadczą, że na podwyżki stóp procentowych przyjdzie nam zaczekać jeszcze rok. W 2017 roku oprocentowanie lokat może wzrosnąć o wyłącznie kilka dziesiątych punktu procentowego. Zapowiedź ta powinna wszelako ucieszyć kredytobiorców, którzy dalej będą mogli liczyć na tanie pożyczki. Jednak kredyty hipoteczne zaczną być ciężej osiągalne, o ile zatwierdzony zostanie projekt nowej ustawy o kredytach hipotecznych.

W praktyce podwyżki WIBOR i WIBID, od których pośrednio kształtuje się oprocentowanie kredytów udzielanych przez banki, zazwyczaj wyprzedza samo podwyższenie stóp procentowych NBP.

doradcy kredytowi

Co wybrać kredyt w banku czy pożyczkę pozabankową? Taki dylemat mają najczęściej osoby, które mają ograniczoną zdolność kredytową.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą od spraw kredytów gotówkowych.
Najczęściej osoby, które są przekonane, że nie mają szansy na kredyt w banku, dzięki pomocy doradcy kredytowego taki kredyt otrzymują.

Zapraszamy do kontaktu
DORADCA KREDYTOWY