mBank

mBank (pełna nazwa: „mBank, Bankowość Detaliczna BRE Banku SA”) – polski bank internetowy, część BRE Banku. Powstały w 2000 roku bank jest największym bankiem wirtualnym (bankowość elektroniczna) oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce (2011: obsługuje 2,7 mln klientów). Obecnym prezesem BRE Banku jest Cezary Stypułkowski, a dyrektorem mBanku Paweł Kucharski.


14 października 1998 roku Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi uruchomił pierwszy w Polsce rachunek z dostępem przez Internet. Pracownicy tego nieistniejącego już banku stworzyli 26 listopada 2000 roku bank wirtualny – mBank. Był siódmym bankiem w Polsce oferującym zdalny dostęp do rachunku i umożliwiającym dokonywanie transakcji bez konieczności odwiedzin w oddziale. Był pierwszym bankiem, który zaproponował wyłącznie wirtualną obsługę klientów w zintegrowanych kanałach dystrybucji – Internet, telefon stacjonarny i telefon komórkowy (SMS, WAP).


24 listopada 2007 roku uruchomiony został mBank w Czechach i na Słowacji. Reklamowany jest pod hasłem: nowa forma bankowości. Oferował konto prowadzone bez opłat, darmowe przelewy internetowe oraz kartę Visa Classic.


2 czerwca 2011 roku, na oficjalnym blogu mBanku zapowiedziano wprowadzenie opłat za posiadanie karty Visa Electron w ramach darmowego eKonta. Od 1 sierpnia 2011 klienci sporadycznie płacący tą kartą w sklepach i punktach usługowych, będą ponosić za nią opłatę w wysokości 2 złotych miesięcznie. Wprowadzono możliwość rezygnacji z karty płatniczej, ale bez niej nie można korzystać z wpłatomatów, a zatem bezprowizyjne wpłacanie gotówki na konto też staje się niemożliwe.


W 2011 roku grupa 919 konsumentów wytoczyła MultiBankowi i mBankowi pozew zbiorowy z powodu niejasnych zapisów regulujących kwestie oprocentowania kredytów hipotecznych. Jest to pierwszy w Polsce pozew zbiorowy przeciwko bankowi.


Nie posiada oddziałów, jedynie centra finansowe oraz kioski, w których można dokonać formalności związanych np. z kredytem. Gotówkę wpłaca się bez prowizji przez wpłatomaty[4][5], ale mogą z nich korzystać tylko ci klienci, którzy dysponują kartą płatniczą. Za dodatkową prowizją, można wpłacać środki na konto w sklepach sieci Żabka i Freshmarket[6] lub przez inną instytucję finansową. Wypłat dokonuje się przez bankomaty. Bezprowizyjne wypłaty oferują bankomaty BZ WBK oraz sieci Cash4You, Euronet oraz eCard.


Klienci mBanku zarządzają swoim kapitałem przez:


Usługi świadczone przez bank, to m.in. prowadzenie rachunków, wydawanie kart płatniczych, udzielanie kredytów, udostępnianie rachunków maklerskich (prowadzonych przez Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A.), pośrednictwo w sprzedaży jednostek funduszy inwestycyjnych za pomocą Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych oraz pośrednictwo w sprzedaży ubezpieczeń na życie, mieszkaniowych i komunikacyjnych.

Pożyczka całkowicie online
doradcy kredytowi

Co wybrać kredyt w banku czy pożyczkę pozabankową? Taki dylemat mają najczęściej osoby, które mają ograniczoną zdolność kredytową.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą od spraw kredytów gotówkowych.
Najczęściej osoby, które są przekonane, że nie mają szansy na kredyt w banku, dzięki pomocy doradcy kredytowego taki kredyt otrzymują.

Zapraszamy do kontaktu
DORADCA KREDYTOWY