Jaką ratę wybrać

Koszt kredytu, uzależniony jest od wielkości oprocentowania, a także branych przez banki marży, opłat i prowizji. Wszelkie te czynniki zależne są z kolei od zmiennych, jakie podzielić można na cztery istotne grupy, tj.:

Wiarygodność i lojalność: Z jednej strony lepsze warunki kredytowania osiągalne będą dla osób z dobrą historią finansową, jednak z drugiej strony, bank może też zaproponować korzystniejsze parametry kredytowania
osobie, która jest jego długoletnim użytkownikiem.
Dochody interesanta starającego się o pożyczkę może wpłynąć na poziom pobieranych prowizji i opłat, ponieważ spore i stałe dochody obniżają niebezpieczeństwo powiązane z udzieleniem kredytowania.

Okres kredytowania: wpływa na koszt kredytu dwojako, dlatego że pożyczki długoterminowe bywają często oprocentowane korzystniej od kredytów trwających np. kilka miesięcy. Niemniej jednak każdy dodatkowy miesiąc kredytowania, to również dodatkowy koszt odsetek, jakie zostaną nałożone na pozostający do spłaty kapitał.

Wariant raty: Zobowiązanie może być spłacane w różniących się od siebie ratach równych bądź malejących. Zasadą jest tu jednakże to, iż w przypadku identycznego oprocentowania i czasu kredytowania lepsze okażą się zawsze raty malejące.

Zabezpieczenie: Ustanowienie zabezpieczenia spłaty kredytu – np. hipoteki, weksla, poręczenia – w oczywisty sposób zmniejsza poziom ryzyka banku, który chętniej zgodzi się w takim przypadku na zmniejszenie pobieranych opłat.

Uwzględniając powyższe parametry pamiętajmy jednak, że zawsze możemy negocjować.

Kalkulator Kredytu
Wybierając zobowiązanie warto korzystać z porównywarek kredytowych. W tej chwili banki maja obowiązek podawać wskaźnik rrso, inaczej wielkość rzeczywistej stopy oprocentowania. RRSO uwzględnia wszystkie czynniki wpływające na koszt kredytu.

Szybka pożyczka
doradcy kredytowi

Co wybrać kredyt w banku czy pożyczkę pozabankową? Taki dylemat mają najczęściej osoby, które mają ograniczoną zdolność kredytową.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą od spraw kredytów gotówkowych.
Najczęściej osoby, które są przekonane, że nie mają szansy na kredyt w banku, dzięki pomocy doradcy kredytowego taki kredyt otrzymują.

Zapraszamy do kontaktu
DORADCA KREDYTOWY