Euro Bank

Euro Bank S.A. (znany jako eurobank) – bank komercyjny oferujący usługi finansowe dla osób fizycznych, specjalizujący się w kredytach konsumpcyjnych i hipotecznych oraz kartach kredytowych, nie oferujący usług dla przedsiębiorstw i organizacji.

Bank prowadzi również konta osobiste i lokaty pieniężne, udziela kredytów konsolidacyjnych, a także udostępnia karty płatnicze i karty kredytowe. Prowadzi dystrybucję jednostek funduszy inwestycyjnych NOVO Fundusze oraz Allianz. Eurobank posiada ogólnopolską sieć oddziałów własnych i franczyzowych. Prowadzi również placówki w centrach handlowych.

Bank został założony w 2003 roku przez Mariusza Łukasiewicza. Powstał w drodze przejęcia pakietu kontrolnego Banku Społem S.A., a następnie przejęcia Banku Wschodniego S.A. w Białymstoku przez kontrolowaną w 100% przez Łukasiewicza spółkę Look Finansowanie Inwestycji. W 2003 roku Bank Społem zmienił nazwę na Euro Bank S.A.

Po śmierci założyciela w 2004 roku[1] właścicielem eurobanku została Grupa Société Générale (lipiec 2005), która posiada aktualnie ponad 99% akcji banku[2].

W dotychczasowych kampaniach marketingowych eurobanku wzięło udział wiele znanych osób: m.in. Krystyna Janda, Danuta Stenka, Michał Żebrowski, Janusz Gajos, Małgorzata Socha oraz Tomasz Kot. Obecnie w reklamach eurobanku można oglądać Piotra Adamczyka.

eurobank jest laureatem nagród przyznanych za:

Marketing: Srebrna statuetka EFFIE 2004 (za kampanię „helikopter” wprowadzającą markę na rynek), Brązowa statuetka EFFIE 2008 (za kampanię „Znani”) i Srebrna EFFIE 2009 (za kampanię „kredyt dla emerytów”), Lampart 2005 (przyznany przez Pentor za „najlepiej wykreowaną markę banku detalicznego”) oraz Boomerang 2005 (dla najlepszego marketera bezpośredniego).Wyniki finansowe: pierwsze miejsce w kategorii „najszybciej rozwijający się bank” w rankingu 50 największych banków w Polsce przygotowywanym przez miesięcznik „Bank” w 2006 r, I miejsce w kategorii „sprawność działania” w Rankingu „Banku” 50 Największych banków w Polsce w 2007 r., Orzeł Rzeczpospolitej w 2009 r. – eurobank został uznany za najszybciej i najefektywniej rozwijającą się firmę w kategorii usług finansowych.Ponadto: Superbrands 2012 dla jednej z najsilniejszych marek na polskim rynku, Firma Przyjazna Klientowi 2005 i 2009, Godło Inwestora w Kapitał Ludzki przyznane w 2009 r., Złoty Spinacz 2009 (za najlepszy projekt z obszaru PR korporacyjnego za program “Wygraj eurobank!”), nagroda „Gazety Bankowej” 2004 w konkursie na najlepszy projekt informatyczny roku (za sieć wpłatomatów i bankomatów).Łukasz Chojnacki, ówczesny prezes eurobanku, w 2008 roku został zwycięzcą ogłoszonego przez Gazetę Bankową plebiscytu – Bankowy Menedżer Roku 2007.

Szybka pożyczka
doradcy kredytowi

Co wybrać kredyt w banku czy pożyczkę pozabankową? Taki dylemat mają najczęściej osoby, które mają ograniczoną zdolność kredytową.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą od spraw kredytów gotówkowych.
Najczęściej osoby, które są przekonane, że nie mają szansy na kredyt w banku, dzięki pomocy doradcy kredytowego taki kredyt otrzymują.

Zapraszamy do kontaktu
DORADCA KREDYTOWY