Ogłoszenia Finansowe

Sklep Internetowy

Bank centralny Chin zdecydował się na wpompowanie w rynek pieniężny 50 miliardów juanów (o…

Kredyt dla zadłużonych Bank centralny Chin zdecydował się na wpompowanie w rynek pieniężny 50 miliardów juanów (ok. 8 mld dolarów w ramach dalszego rozluźniania obecnej polityki monetarnej. Jest to reakcja na największe spowolnienie gospodarcze Chin w ciągu minionych dwóch dekad.

Ludowy Bank Chin zaoferował bankom komercyjnym 50 miliardów juanów, które będą dostępne w formie krótkoterminowych kredytów. Władze banku centralnego Chin decydując się na zwiększenie płynności w systemie finansowym za pomocą operacji otwartego rynku, mają nadzieję na pobudzenie gospodarki.
 
Termin nie został wybrany przypadkowo. 19 lutego rozpocznie się w Chinach nowy rok a wydarzenie to już od wielu lat powoduje duży wzrost popytu na pożyczki i kredyty w bankach komercyjnych. Chińczycy przeważnie w tym okresie wydają najwięcej na konsumpcję, stąd właśnie teraz zdecydowano się na wsparcie rynku pieniężnego.
 
Chińska gospodarka spowalnia

W tym tygodniu Chiny opublikowały dane dotyczące tempa wzrostu PKB. Wyniósł on za zeszły rok 7,4% co jest najgorszym wynikiem od roku 1990. Po raz pierwszy od 16 lat nie udało się też wykonać celu, który został założony przez rząd. Analitycy wskazują na możliwość wystąpienia stagnacji w chińskiej gospodarce, jednak oficjalnie chiński rząd nie obawia się takiej możliwości.
 
Wzrost PKB o 7,4% to wyjątkowo mało jak na Chiny, jednak trzeba pamiętać, że w Unii Europejskiej tak wysokiej dynamiki nie widziano od czasu rozpoczęcia kryzysu finansowego w 2008 roku, a wcześniej osiągały ją i tak pojedyncze państwa. W ostatnim badaniu, które dotyczyło trzeciego kwartału 2014 roku, Polska zanotowała wzrost na poziomie 3,4% i był to najlepszy wynik w Unii Europejskiej.

autor: Filip Ficner

Pożyczki dla osób niewypłacalnych
doradcy kredytowi

Co wybrać kredyt w banku czy pożyczkę pozabankową? Taki dylemat mają najczęściej osoby, które mają ograniczoną zdolność kredytową.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą od spraw kredytów gotówkowych.
Najczęściej osoby, które są przekonane, że nie mają szansy na kredyt w banku, dzięki pomocy doradcy kredytowego taki kredyt otrzymują.

Zapraszamy do kontaktu
DORADCA KREDYTOWY